Audio pocity

Leden 29th, 2012

Velice moderním a originálním prostředkem pro zvýšení motivace a aktivity se za posledních pár let staly nejrůznější audio stimulace. Zvuk je velice silná zbraň a lze ji využít různými způsoby, třeba pro odreagování nebo navození pocitů. Jistě už jste zaslechli o tzv. psychowalkmanu, což je audiovizuální zařízení určené ke stimulaci mozku, který mění frekvenci i typ zvuků podle požadovaného cíle. Je to vynikající nástroj pro navození určitých pocitů, ale jeho výhody kazí vysoká cena. Dobré ale je, že stejného výsledku můžete docílit bez něj, pouze s audio nahrávkami. S tím také úzce souvisí pojem binaurální efekt.

Binaurální efekt bychom ve zkratce mohli definovat jako dva zvuky s rozdílnou výškou a barvou tónů, z nichž každý putuje do jednoho ucha. Tímto způsobem jsou konstruována sluchátka k poslechu hudby. Sami jistě moc dobře víte, jak na člověka a jeho vnímání hudba dokáže zapůsobit a navodit požadovanou atmosféru. Třeba taková romantická písnička s vaším partnerem, anebo nějaký agresivní hudební kousek při posilování k tomu, abyste dosáhli co nejlepšího výkonu.

Stejně tak tomu je i v případě konkrétních stimulačních nahrávek, které v lidském mozku dokážou vyvolat určité pocity a ovlivňovat vaše cítění a smysly v konkrétní chvíli. S audio pocity si můžete odpočinout, zahnat smutek, zlost, anebo navodit pocit štěstí. Můžete také stimulovat mozek tak, že se přiblížíte pocitům orgasmu, nirvany, anebo rozvinete svou kreativní stránku a získáte pocit inspirace.

Be Sociable, Share!
Přidejte komentář

Rubrika: Nezařazené